Price Category 1
Highest price, usually also highest quality.
Price Category 5
Lowest price, usually also lowest quality.
Mixpac™
AB 050-01-13-33 Cartridge
Mixpac™
AB 050-01-13-33 Cartridge
The AB 050-01-13-33 from manufacturer Innotech are empty cartridges that are perfect for the application of adhesives and sealants. With special nozzles, the cartridges can be used for the dispensing of materials. The AB 050-01-13-33 provides a reliable solution for precise adhesive technology and sealant applications.
| Manufacturer: | medmix Switzerland AG |
| Packaging Type: | Industrial Cartridge |
| Components: | 2C |
| Connection: | B-System |
| Capacity: | 50ml |
| Material: | Post-Consumer-Recycled |
| Mixture Ratio: | 1:1 |
| Length: | 107mm |
| ⌀ A | 22mm |
| ⌀ B | 22mm |
| Color: | green |
| Art.-No.: | ITR4541 |
Request a quote for larger quantities or project requirements
- Compile your product selection in your quote request
- Enter quantities for each line item
- Request volume pricing and project terms
Online ordering in the t-s-i.de B2B shop
This product can be ordered online from our partner
t-s-i.de Misch- und Dosiertechnik GmbH.
- Fast delivery
- Secure payment